Z kłopotami, ale z awansem - Braga w 1/8!

by - 24 lutego

Piłkarze SC Braga jako pierwsi awansowali do 1/8 finału Ligi Europy. Dziś Portugalczykom wystarczył remis do awansu do najlepszej szesnastki LE.

Wygrana SC Braga 2-1 w pierwszym meczu wydawała się, że zakończy emocje w dwumeczu. Dziś jednak dzielni Szwajcarzy zapewnili kibicom z Portugalii wiele emocji.

Skazany na pożarcie FC Sion przyjechał do Portugalii w roli outsidera. Okazało się, że pochopnie zostali oni przeze mnie skreśleni na starcie. Dwukrotnie w rewanżu na prowadzenie gości wyprowadzał Gekas. Grek przypomniał sobie, jak się strzela i do przerwy to Sion był drużyną, która wyglądała lepiej. Wynik 1-2 dawał Szwajcarom dogrywkę.

Tuż po przerwie jednak to gospodarze zdołali wyrównać i do końca meczu kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie remis 2-2 dał awans drużynie SC Braga. Portugalczycy mogą się cieszyć z całkiem niezłego sukcesu.

SC Braga - FC Sion 2:2 (1:2)
0:1 - Theofanis Gekas 16'
1:1 - Josue (kar.) 27'
1:2 - Theofanis Gekas 29'
2:2 - Nikola Stoiljković 48'

Wynik dwumeczu: 4:3 Awans: Braga.

Składy:

Braga: Matheus - Baiano, Ricardo Ferreira, Willy Boly, Marcelo Goiano - Mauro, Luiz Carlos - Josue (62' Pedro Santos), Nikola Stoiljković (80' Rui Fonte), Rafa Silva - Ahmed Hassan (90' Andre Pinto).

Sion: Andris Vanins - Vincent Ruefli, Vilmos Vanczak, Birama Ndoye, Jagne Pa Modou - Veroljub Salatić, Edimilson Fernandes - Moussa Konete, Ebenezer Assifuah (76' Mujangi Bia), Carlitos - Theofanis Gekas (88' Martin Zeman).