Koniec sezonu: Irlandia

29 października
Znalezione obrazy dla zapytania irlandia flaga
Wczoraj sezon ligowy skończyli piłkarze na Irlandii. Mistrz kraju znany był już w poprzedniej kolejce, ale poznaliśmy wszystkie zespoły, które zagrają w przyszłym sezonie eliminacji do LE.

Najlepszym zespołem na Irlandii został znany wszystkim zespół Dundalk. Piłkarze, którzy w LM odpadli z Legią Warszawa są w ostatnich latach najlepszą ekipą na Irlandii. Dundalk zdobył mistrzostwo Irlandii po raz trzeci z rzędu.

Cork CityCork City FC

Drugą pozycję w lidze irlandzkiej zajął zespół Cork City. Piłkarze tego klubu nie mają szczęścia, bo po raz trzeci z rzędu zajęli drugie miejsce w lidze. Zawodnicy z Cork nieźle spisali się w eliminacjach do trwających obecnie rozgrywek LE, gdzie doszli aż do III rundy. Ten sezon Cork City ma jeszcze szansę zakończyć z trofeum. 8 listopada finał pucharu Irlandii zagrają z Dundalk. 

Derry CityDerry City FC

Na trzecim miejscu w lidze irlandzkiej zakończył sezon zespół Derry City. Po jednym sezonie bez europejskich pucharów Irlandczycy z Północy wracają do europejskich pucharów. W sezonach 2015/2016 i 2014/2015 kończyli zmagania w eliminacjach na II rundzie. 

Shamrock RoversShamrock Rovers FC

Czwartą pozycję w lidze zajął Shamrock Rovers. Najbardziej utytułowana drużyna w Irlandii miała dużo szczęścia, bo dostała się do eliminacji LE dzięki temu, że w pucharze kraju spotkają się dwie najlepsze drużyny ligi. Shamrock lata świetności ma już za sobą. Chociażby w obecnym sezonie skompromitował się odpadając w I rundzie eliminacji do LE. Może w przyszłym pokażą się z lepszej strony?

Nowszy post Starszy post Strona główna