Koniec sezonu: Kazachstan

05 listopada
Znalezione obrazy dla zapytania kazachstan

W ubiegłym tygodniu rozgrywki ligowe zakończyły się w Kazachstanie. Dziś przedstawiam Wam drużyny, które zobaczymy w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach eliminacji do LE. 

Dla mnie jest to już czwarte podsumowanie ligowych zmagań w europejskiej piłce w sezonie 2016/2017. Dziś przed Wami liga kazachska.

W sezonie 2016 najlepszym klubem w Kazachstanie po raz trzeci z rzędu został zespół FC Astana. Tegoroczny mistrz kraju występuje w obecnych rozgrywkach fazy grupowej LE. Astana zajmuje czwarte miejsce w grupie B.

Kto zagra w eliminacjach do LE w sezonie 2017/2018? Na tą chwilę wiadomo o dwóch zespołach, które zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce w lidze.

FC Kairat AłamatyFC Kairat Almaty

Zespół Kairatu zajął w lidze drugie miejsce tracąc do mistrza kraju zaledwie dwa punkty. Kairat Ałamaty występował w obecnej edycji eliminacji do LE, ale swoją przygodę zakończył już w II rundzie eliminacji. Najlepszy dotychczas wynik to odpadnięcie w fazie play-off w sezonie 2015/2016. W pokonanym polu zostawili m.in. szkockie Aberdeen.


FC Irtysh PavlodarFC Irtysh Pavlodar

Klub z Pavlodaru wraca do europejskich pucharów po zajęciu trzeciego miejsca w lidze. Piłkarze Irtyshu ostatni raz w eliminacjach do LE grali w sezonie 2013/2014. W sezonie 2011/2012 w I rundzie eliminacji do LE pokonali Jagiellonię Białystok.

Trzecie miejsce w eliminacjach do LE sezonu 2017/2018 przypadnie w udziale albo zwycięzcy krajowego pucharu albo czwartej drużynie sezonu - Ordabasy.


Nowszy post Starszy post Strona główna