Ludogorets - Basel mecz o Ligę Europejską

by - 23 listopada

Dziś szansę na Ligę Europejską w nowym roku ma zwycięzca meczu Ludogorets - Basel. Wygrany tego spotkania zapewni sobie trzecie miejsce w grupie i tym samym awans do 1/16 finału LE.

Tak się złożyło, że po pięciu kolejkach fazy grupowej LM mecze wtorkowe nie przyniosły rozstrzygnięcia, kto zajmie ostatecznie 3 miejsce w grupie. Dziś w meczach środowych awans do 1/16 może rozstrzygnąć mecz Łudogorets - FC Basel.

O godzinie 20:45 warto spojrzeć na rywalizację bułgarskiego Łudogoretsa ze szwajcarskim FC Basel. Zwycięzca już dziś zapewni sobie spokojną zimową przerwę i europejskie puchary na wiosnę.

Teoretycznie w lepszej sytuacji jest Łudogorets, który ma atut własnego boiska. Za Basel przemawia ostatnio dobra forma w lidze i większe doświadczenie w europejskiej piłce.

W sezonie 2014/2015 w fazie grupowej LM już raz mistrz Bułgarii okazał się lepszy w starciu z Basel, wtedy padł wynik 1-0. W tym sezonie obie drużyny spotkały się w pierwszej kolejce fazy grupowej, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Łudogorets od lat podnosi swój poziom w rozgrywkach europejskich. Dziś może postawić kropkę nad i i zdobyć upragniony awans do 1/16 LE. Basel jest jednak drużyną dużo bardziej ograną w europejskich pucharach, a zwłaszcza w rozgrywkach Ligi Europejskiej i to może sprawić, że zadecyduje o końcowym efekcie dzisiejszego spotkania. Dla Szwajcarów odpadnięcie z europejskich pucharów jesienią będzie sporym zawodem.

Mecz zapowiada się bardzo wyrównanie i taki wynik może paść po 90 minutach, jednak żadnego z zespołów nie będzie on zadowalał. Dla Bułgarów taka okazja może się już nie powtórzyć. Warto więc śledzić dziś wynik tego spotkania.