Legia Warszawa - Ajax Amsterdam w 1/16 LE

12 grudnia

Rywalem Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej będzie Ajax Amsterdam.

Mecze zostaną rozegrane 16 i 23 lutego. Dwumecz będzie okazją do rewanżu za sezon 2014/2015, gdzie oba zespoły spotkały się na tym samym etapie rozgrywek. Wtedy lepszy okazał się Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Warszawie, rewanż w Amsterdamie.

Kilka słów po losowaniu powiedzieli: 

Aleksandar Prijović: "To na pewno bardzo dobry zespół. Ale jeśli spytałbyś mnie, na kogo chciałem trafić, to powiedziałbym właśnie Ajax, Apoel Nikozja, Genk... Właśnie na takich rywali.
Zdecydowanie, zagramy z bardzo silną drużyną… Ale na pewno stworzymy sobie w ofensywie wiele sytuacji, żeby zdobywać bramki, wierzę w to!"

Jacek Magiera: "Jeżeli wygramy, to losowanie będzie bardzo dobre. W tym miejscu nie ma już słabych drużyn, są tylko znakomite. Jesteśmy bardziej doświadczoną drużyną, niż wcześniej. Oczywiście, Ajax Amsterdam to znakomita firma i cieszę się, że będziemy mieli okazję się z nią spotkać. Do dwumeczu jest jednak jeszcze dużo czasu. Jeżeli chodzi o mnie, to dzisiaj będę się zajmował najbliższym meczem z Górnikiem Łęczna. Od stycznia weźmiemy się za rozpracowywanie Holendrów."

Bartosz Bereszyński: "Po występach w fazie grupowej Ligi Mistrzów można powiedzieć, że każdy z potencjalnych przeciwników w 1/16 finału Ligi Europy był w naszym zasięgu. Wylosowanie Ajaksu przyjęliśmy z umiarkowanym optymizmem, bo czujemy się mocnym zespołem."

Bogusław Leśnodorski: "Mamy jakieś rachunki do wyrównania – komentuje dla „Przeglądu Sportowego” prezes mistrzów Polski Bogusław Leśnodorski." "Patrząc na to, z kim graliśmy w grupie Ligi Mistrzów, to Ajax na pewno nie jest lepszy. To przeciwnik w naszym zasięgu, do 
pokonania."

Nowszy post Starszy post Strona główna