Zulte Waregem zdobywcą pucharu Belgii!

by - 18 marca

Zulte Waregem zdobywcą pucharu Belgii. Zwycięstwo daje tej drużynie bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej w sezonie 2017/2018.

Wyjątkowo wcześnie, bo już w marcu w Belgii rozgrywany jest finał pucharu kraju. W tym sezonie w pucharze Belgii spotkały się drużyny Oostende i Zulte Waregem. Po mega emocjonującym spotkaniu i rzutach karnych lepszy okazał się zespół Zulte Waregem.

W finałowym meczu nie było faworyta. Obie ekipy można powiedzieć, że prezentowały się do tej pory bardzo podobnie. Zulte Waregem zakończyło sezon regularny na 3 miejscu w lidze i cały czas liczy się w walce o mistrzostwo kraju. Oostende sezon regularny zakończyło na dobrym szóstym miejscu.

Finał lepiej zaczęło Oostende, które za sprawą Dimaty wyszło na prowadzenie, jednak Zulte wyrównało już 6 minut później. Diamata w drugiej połowie strzelił piękną bramkę po raz drugi, ale znów Zulte zdołało odpowiedzieć. W dogrywce również nie brakowało emocji. Pierwsi bramkę strzelili tym razem piłkarze Zulte. Oostende wyrównało na 3-3 po rzucie karnym w 114 minucie spotkania. Karne 4-2 wygrała drużyna Zulte, która ani razu nie pomyliła się z 11 metrów i to ona ostatecznie cieszy się z pucharu Belgii i awansu do fazy grupowej przyszłorocznej Ligi Europejskiej.

Widać, że w Belgii wypracowano taki model rozgrywek, że poziom w nich jest niezwykle wyrównany. O sukcesach belgijskiej piłki klubowej w europejskich pucharach trzeba pamiętać. W tym sezonie w ćwierćfinale LE to właśnie z Belgii mamy największą ilość zespołów. Anderlecht Bruksela i Genk zagrają w ćwierćfinale. Świetnie radził sobie Gent, w fazie grupowej był zdobywca pucharu Belgii z poprzedniego sezonu Standard Liege. A jeszcze w fazie grupowej LM był Club Brugge. To pokazuje, jak dobrze radzi sobie belgijska piłka klubowa.

Oostende 3-3dog (2-4k) Zulte Waregem