Koniec sezonu: Norwegia 2017

by - 27 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania norwegia flaga

W miniony weekend działo się naprawdę sporo. Poznaliśmy aż cztery rozstrzygnięcia na krajowych podwórkach w Europie. Na początek Norwegia, najsilniejsza liga z nowymi twarzami w europejskich pucharach.

Mistrz Norwegii znany był już wcześniej i miniony weekend nie przyniósł w tym przypadku żadnych nowości. Po raz trzeci z rzędu najlepszym zespołem w Norwegii został Rosenborg Trondheim. Do zdobycia mistrzostwa Norwegii w dużej mierze przyczynił się znany w internecie Nicolas Bendtner, który z 19 bramkami został królem strzelców norweskiej ekstraklasy. W tym sezonie LE piłkarze Rosenborga grają w grupie L i z 4 punktami są na 3 miejscu bez szans na awans.

Molde FKMolde FK

Drugą pozycję w lidze norweskiej zajął zespół Molde FK. Dla piłkarzy tej drużyny jest to niezły wynik po dwóch latach poza pierwszą trójką. Tym samym piłkarze Molde zagrają w przyszłym sezonie w eliminacjach do LE.

Sarpsborg FFSarpsborg 08 FF

Największą niespodzianką minionego sezonu w Norwegii było trzecie miejsce w lidze zespołu Sarpsborg FF. Tym samym w sezonie 2018/2019 w eliminacjach do LE będziemy mieli debiutanta. Zespół Sarpsborg może jeszcze odnieść historyczny sukces, bo 3 grudnia zagra w finale krajowego pucharu.

Własnie krajowy puchar wyłoni ostatni zespół, który zobaczymy w europejskich pucharach z Norwegii. Szanse mają dwie drużyny. Lillestrom, które w finale zmierzy się z Sarpsborgiem lub Stromsgodest, który w lidze zajął czwartą pozycję.