Echo weekendu 8

by - 07 marca

Po prawie miesięcznej przerwie wraca "Echo weekendu". W rywalizacji o puchar LE zostało już tylko 16 drużyn, jak radziły sobie poszczególne zespoły w lidze w minionym weekendzie? Sprawdź!

Ostatnia ligowa kolejka drużyn przed 1/8 finału LE nie zachwyciła. Było sporo niespodzianek i strat punktów przez drużyny z LE. Jednak było też trochę pozytywnych akcentów.

Moim zdaniem wynikiem weekendu i najlepszym zespołem z LE w potyczkach ligowych był zespół Sportingu Braga. Piłkarze z Bragi na własnym stadionie pokonali 3-1 silne FC Porto. Gospodarze zwycięstwo wyszarpali w ostatnich minutach spotkania. Na pewno podniesie to morale zespołu przed meczami w Lidze Europejskiej.

Na plus w ten weekend na pewno Athletic Bilbao (3 z rzędu zwycięstwo w lidze), Fenerbachce (łatwa wygrana na wyjeździe), Liverpool (wreszcie wraca na właściwy tor w lidze), Sparta Praga i Szachtar Donieck zrobili swoje zgarniając 3 pkt.

Oczywiście nie obyło się od niespodzianek i porażek. Porażki Villarreal (przerwanie długiej passy bez porażki), Anderlechtu i Manchesteru United, ale także porażka Valencii choć ze znakomitym w tym sezonie Atletico.

Forma wielu zespołów nie jest najlepsza, ale może szykują się właśnie na LE? Wszystko okaże się w najbliższy czwartek. Pierwsze mecze ustawią trochę rywalizację o ćwierćfinał i będziemy mądrzejsi o połowę. Na pewno liczę na ciekawe spotkania, a czwartkowy wieczór zapowiada się wybornie.