Koniec sezonu: Estonia

by - 06 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania estonia flag

Wczoraj sezon ligowy zakończyły rozgrywki w kolejnym kraju. W sobotę poznaliśmy mistrza Estonii i dwa zespoły, które zagrają w eliminacjach do LE 2017/2018.

Sensacja w Estonii stała się faktem. Mistrzem kraju po raz pierwszy w historii została drużyna Infonetu Talinn. W dwunastoletniej historii tego klubu był to najlepszy wynik drużyny z Talinna. Warto wspomnieć że Infonet zaczął grać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Estonii dopiero w 2013 roku.

Levadia TalinnFC Levadia Tallinn

Po raz drugi z rzędu drugie miejsce w lidze zajął zespół Levadii Talinn. Piłkarze tego klubu na pewno liczyli w obecnym sezonie na mistrzostwo, ale będą musieli zadowolić się I rundą eliminacji do LE. W obecnym sezonie Levadia prawie wyeliminowała w II rundzie eliminacji Slavię Praga.

Nomme KaljuNõmme Kalju FC

Trzecią drużyną w lidze estońskiej został zespól Nomme Kalju. Piłkarze tego klubu po raz drugi z rzędu zajęli ostatnie miejsce na podium w Estonii. Kalju w tym sezonie eliminacji do LE zaszedł dalej niż Levadia. W III rundzie piłkarze z Nomme odpadli z rewelacją tego sezonu Ligi Europejskiej - Osmanlisporem

Trzecim zespołem, który otrzyma prawo do gry w I rundzie eliminacji do LE będzie zwycięzca krajowego pucharu lub zdobywca czwartego miejsca w lidze - Flora Talinn.