Koniec sezonu: Łotwa

06 listopada
Znalezione obrazy dla zapytania łotwa flaga

W sobotę rozstrzygnięcia ligowe poznaliśmy na Łotwie. Mistrz kraju i dwa zespołu, które zagrają w eliminacjach do LE 2017/2018 przed Wami. 

Można powiedzieć, że sensacyjnym mistrzem Łotwy został zespół Spartaks Jurmala. Zespół, który w ostatnich sezonach bardziej walczył o utrzymanie się w lidze, utrzymanie się w środku tabeli niż nawet o europejskie puchary. Mimo wszystko w dwóch poprzednich sezonach wystąpił w eliminacjach do LE. Wszystko za sprawą problemów licencyjnych na Łotwie. Sezon 2016 można uznać za historyczny dla drużyny Spartaksu Jurmala. Założony w 2007 roku klub zdobył mistrzostwo kraju po raz pierwszy w historii.

FK JelgavaFK Jelgava

Na drugiej pozycji w lidze sezon zakończył FK Jelgava. Piłkarze tego klubu po raz czwarty z rzędu wystąpią w eliminacjach do LE. W obecnym sezonie walczyli aż do III rundy eliminacji, gdzie odpadli z Beitarem Jerozolima. 

FK VentspilsFK Ventspils

Trzecim zespołem ligi łotewskiej okazał się po raz drugi z rzędu jeden z najbardziej utytułowanych klubów na Łotwie - Ventspils. Piłkarze Ventspilsu od sezonu 2000/2001 rok do roku występują w europejskich pucharach. W sezonie 2009/2010 byli nawet przedstawicielami Łotwy w fazie grupowej Ligi Europejskiej. 

Kto jeszcze wystąpi w I rundzie eliminacji do LE 2017/2018 rozstrzygnie krajowy puchar. Szansę na grę w eliminacjach będzie miał jego zwycięzca lub czwarty zespół w lidze - FK Liepaja

Nowszy post Starszy post Strona główna