Koniec sezonu: Szwecja

09 listopada
Znalezione obrazy dla zapytania szwecja

Mamy środek tygodnia czas więc na przypomnienie i podsumowanie zakończonych w niedzielę rozgrywek ligowych w Szwecji. 


Szwecja, która w tym sezonie przeskoczyła w rankingu UEFA Polskę zakończyła rozgrywki ligowe w sezonie 2016. Mistrzem kraju została drużyna Malmo FF. Był to 19 w historii sezon z pierwszym miejscem w lidze. Po bardzo nieudanym sezonie 2015, w którym piłkarze z Malmo wylądowali poza pucharami w tym znów zasiedli na tronie. Warto przypomnieć, że w sezonach 2014/2015 i 2015/2016 piłkarze z Malmo grali w fazie grupowej LM.

Jeśli chodzi o zespoły, które zagrają w przyszłym sezonie w eliminacjach do LE to sprawa jest trochę skomplikowana. Na pewno znamy dwa szwedzkie kluby, które wystąpią w eliminacjach, ale jeszcze nie wiemy dokładnie w której rundzie.

AIK SolnaAIK

Drugie miejsce w lidze zajął zespół AIK. Zespół z Sztokholmu po raz trzeci z rzędu stanie do walki o fazę grupową LE. Od jakiej rundy rozpocznie zmagania w sezonie 2017/2018 będzie zależało od wyników pucharu Szwecji. AIK w sezonie 2012/2013 grał w fazie grupowej LE, a w eliminacjach pokonał w dwumeczu Lech Poznań.

IFK Norrkoping IFK Norrköping

Trzecie miejsce w lidze zdobył zespół IFK Norrkoping i jeśli nie wygra on pucharu Szwecji to zobaczymy go od I rundy eliminacji do LE. IFK nie zdołał obronić wywalczonego rok temu tytułu mistrza kraju, ale trzecie miejsce w obecnym sezonie można uznać za dobry wynik tej drużyny. Zespół z Norrkoping w sezonie 2017/2018 zadebiutuje w rozgrywkach LE.

Dla przypomnienia Szwecja ma zagwarantowane trzy miejsca w eliminacjach do LE. W II rundzie eliminacji zobaczymy zwycięzce krajowego pucharu lub jeśli będzie nim mistrz kraju to drugi zespół w lidze. W I rundzie eliminacji zagrają zespoły z drugiego i trzeciego miejsca w lidze, chyba że klub z pierwszej trójki zdobędzie puchar to w tym wypadku w I rundzie zobaczymy czwarty zespół ligi. W sezonie 2016 czwartym zespołem w lidze był - IFK Goteborg. 

Nowszy post Starszy post Strona główna