Koniec sezonu: Białoruś

04 grudnia
Znalezione obrazy dla zapytania białoruś flaga

Sezon na Białorusi podobnie, jak na Litwie zakończył się w ubiegłym tygodniu. Dziś przedstawię Wam drużyny, które w przyszłym roku rozpoczną eliminacje do LE. 

Najlepszy zespół w Białorusi to hegemon BATE Barysów. Zespół z Borysowa po raz 13 zdobył mistrzostwo Białorusi. Nieprawdopodobna seria 11 sezonów z rzędu na tronie trwa! BATE to zespół, który odstaje od reszty stawki o lata świetlne. Mistrz Białorusi już 5 krotnie grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów. 5 krotnie!!! Obok tego zespołu nie można przejść obojętnie. Obecny sezon 2016/2017 nie należy jednak do udanych pod względem osiągnięć w europejskich pucharach. W eliminacjach do LM musieli uznać wyższość zespołowi Dundalk City, natomiast w eliminacjach do LE ulegli w dwumeczu Astanie z Kazachstanu.

Szachtior Soligorsk FC Shakhtyor Soligorsk

Na drugim miejscu w lidze zakończył sezon Szachtiora Soligorsk. Do lidera zabrakło aż 11 pkt. Szachtior po raz 7 z rzędu zagra w eliminacjach do LE. W przyszłym sezonie będzie miał szansę poprawić najlepszy, jak do tej wynik, czyli IV rundę eliminacji. O tym czy zagra od I czy od II rundy eliminacji zadecyduje krajowy puchar. 

Dinamo Mińsk FC Dinamo Minsk

Drugą drużyną, która jest już pewna udziału w eliminacjach jest Dinamo Mińsk. Zespół ze stolicy zajął trzecie miejsce w lidze i zagwarantował sobie europejskie puchary w przyszłym sezonie. W obecnym sezonie piłkarze Dinamo dotarli do III rundy eliminacji, gdzie przegrali w dwumeczu z Vojvodiną Nowy Sad. 

O tym kto zagra, jako trzecia drużyna z Białorusi w eliminacjach do LE 2017/2018 zadecyduje krajowy puchar. Finał odbędzie się w maju przyszłego roku. W stawce ćwierćfinalistów są wszystkie trzy zespoły, które dziś wymieniłem w podsumowaniu. Jeśli wygra mistrz kraju to do europejskich pucharów ma szansę dostać się czwarty zespół ligi - FC Mińsk.

Nowszy post Starszy post Strona główna