Koniec sezonu: Litwa

04 grudnia
Znalezione obrazy dla zapytania litwa flaga

Rozgrywki ligowe 26 listopada zakończyła ekstraklasa na Litwie. Poznaliśmy mistrza Litwy i trzy zespoły, które zobaczymy w eliminacjach do LE 17/18.

Po raz czwarty z rzędu najlepszą ekipą na Litwie okazał się zespół FK Zalgiris Wilno. Tym samym zespół ze stolicy zgarnął dublet na krajowym podwórku. Puchar kraju ekipa Zalgirisu zgarnęła po raz szósty z rzędu. Widać wyraźnie kto w ostatnich latach rządzi i dzieli na Litwie.

FK TrakaiFK Trakai

Drugą drużyną na Litwie po raz drugi z rzędu został zespół FK Trakai. Będący dopiero trzeci sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej na Litwie zespół z Trok robi dobrą pracę. W sezonie 2017/2018 FK Trakai po raz trzeci z rzędu będzie miał możliwość zagrania w eliminacjach Ligi Europejskiej.

FK Sudova MarijampoleFK Sūduva

Tegoroczny finalista pucharu Litwy skończył sezon ligowy na trzeciej pozycji. Dal Sudovy występ w eliminacjach do LE 2017/2018 będzie już jedenastą przygodą. Do tej pory barierą nie do przeskoczenia dla Sudovy jest II runda eliminacji. W przyszłym sezonie będzie okazja do poprawienia tej statystyki. Zespół z Marijampole podobnie, jak dwa pozostałe z Litwy zacznie zmagania w eliminacjach od I rundy. 

FK AtlantasFK Atlantas

Trzecim zespołem, który zobaczymy w eliminacjach do LE 17/18 będzie czwarty zespół litweskiej ekstraklasy Atlantas. Ekipa z Kłajpedy nie ma za sobą jakiś spektakularnych sukcesów zarówno w lidze, jak i w rozgrywkach europejskich. Pomimo to już po raz 10 będzie reprezentować Litwę w Europie. W toczącym się obecnie sezonie Atlantas odpadł w I rundzie eliminacji do LE z HJK Helsinki w dwumeczu przegrywając 1-3. 

Nowszy post Starszy post Strona główna