W mediach: Lechia wreszcie w europejskich pucharach?

29 grudnia

W mediach ostatnio tylko Legia, a tymczasem dziś znalazłem artykuł dotyczący Lechii Gdańsk. Czy wreszcie Gdańszczanie wejdą do Europy?

W Gdańsku po udanej jesieni rosną apetyty na europejskie puchary w przyszłym sezonie. Portal weszlo.com napisał artykuł na ten temat.

"Budowa wielkiej Lechii zaczęła się 28 stycznia 2014 r." W tym roku właścicielami zostało zagraniczne niemiecko-szwajcarskie konsorcjum.

Portal opisuje po kolei historię klubu i to kto prowadził drużynę w mijających sezonach. 

Naprawdę dobra zmiana przyszła dopiero za kadencji Piotra Nowaka. "Co właściwie zmienił Nowak? Przede wszystkim wprowadził do szatni dużo spokoju. Zamiast ciągłego chaosu i eksperymentów, zaufał swoim zawodnikom i pozwolił im ponownie uwierzyć w swoje umiejętności."

Z Nowakiem na ławce ma być szansa na europejskie puchary. Trener przedłużył nawet kontrakt do 2019 roku.

Moje marzenia sięgają obecności Lechii na europejskiej arenie. Jesteśmy na dobrej drodze, by te marzenia i cele się ziściły, bo od początku rozgrywek drużyna znajduje się w ścisłej czołówce i oby tak już pozostało do końca sezonu. Pod pojęciem obecności w Europie mam jednak na myśli nie tylko sam fakt gry w eliminacjach. Jeśli będzie to możliwe, to chcemy zaistnieć także w fazie grupowej – zapowiadał ostatnio na oficjalnej stronie Lechii Franz-Josef Wernze.

Podsumowanie napawa optymizmem. 

Czy powrót do Europy jest możliwy? Wydaje się, że jak najbardziej. Lechia dysponuje bardzo szeroką i doświadczoną kadrą. Ma też możliwości finansowe, by na wiosnę jej personalia wyglądały jeszcze lepiej. Jeżeli dodamy do tego wszystkiego osobę trenera Nowaka, to powinniśmy pytać raczej „do którego z europejskich pucharów awansuje Lechia?” niż „czy w ogóle awansuje?”.

Moim zdaniem Lechia znajdzie się w gronie najlepszej trójki ligi i może razem z Legią Warszawa i Lechem Poznań w przyszłym sezonie sprawić, że będziemy mieli najlepszą reprezentację z Ekstraklasy w europejskich pucharach. Przyszłość zapowiada się mega ciekawie. 

Cały artykuł do przeczytania na weszlo.com.

Nowszy post Starszy post Strona główna