W mediach: Ajax osłabiony przed meczem z Legią

09 stycznia

Dziś po krótkiej przerwie sprawdzam co piszą w mediach związanego z rozgrywkami LE. Po tygodniu trafiłem na tylko jeden artykuł.

Nie wszystkie portale zauważyły zmiany kadrowe w Ajax Amsterdam, ale może też tylko dwa z nich oznaczyły je jako zmiany odnoszące się do dwumeczu w LE. Mianowicie polsatsport.pl i przegladsportowy.pl wspominają o osłabieniu, a nawet o "poważnym osłabieniu" Ajaxu przed meczem z Legią Warszawa.

Polsatsport.pl: "Ajax Amsterdam, przeciwnik Legii Warszawa w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej, doznał osłabienia w trakcie zimowej przerwy. Jak poinformował w czwartek holenderski klub, do chińskiego Tianjin Teda FC przeniesie się reprezentant Serbii Nemanja Gudelj."

Przegladsportowy.pl: "do chińskiego Tianjin Teda FC przeniesie się reprezentant Serbii Nemanja Gudelj. Formalnie Gudelj, który miał kontrakt z Ajaksem do czerwca 2020 roku, zostanie piłkarzem chińskiego klubu pod koniec stycznia"

Ciężko powiedzieć, czy dla Ajaxu jest to poważne osłabienie. Na pewno w ostatnim sparingu z RB Lipsk braku Gudeljego nie było widać. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w kolejnych tygodniach, ale moim zdaniem to tylko kosmetyczna zmiana. 


Nowszy post Starszy post Strona główna