West Bromwich Albion na drodze do LE?

03 stycznia
Znalezione obrazy dla zapytania west bromwich

W Premier League niespodziewanie do rywalizacji o miejsce w europejskich pucharach włączył się West Bromwich Albion. 

Liga angielska oprócz ostatniego mistrza Anglii nie ma w ostatnich latach miejsca w czołówce dla średniaków. O europejskie puchary na wyspach grają przede wszystkim największe marki. Dziś niespodziewanie do tej rywalizacji dołączają piłkarze West Bromwich Albion.

O piłkarzach West Brom po ostatnich dobrych występach zrobiło się głośno w Anglii. Wielu komentatorów upatruje w tej drużynie szans na walkę o Ligę Europejską.

Tymczasem trener zespołu, Tony Pulis upiera się, że jego zespół walczy cały czas o utrzymanie w lidze. Dla trenera celem jest wywalczenie 40 pkt w lidze i spokój na ostatnim etapie sezonu. Tymczasem West Brom ma już na swoim koncie 29 pkt po 20 spotkaniach co daje tej drużynie wysokie 8 miejsce w lidze.

Forma drużyny jest na niespotykanym poziomie. W ostatnich 10 spotkaniach West Brom zwyciężył 6 razy i raz zremisował! Jak na drużynę, która po pierwszych 10 kolejkach miała 2 zwycięstwa i 4 remisy to widać wyraźnie progres.

W tej chwili piłkarze West Brom mają czas do 14 stycznia na regenerację i kolejną walkę o zwycięstwa w lidze. Po drodze 7 stycznia zagrają w 1/32 finału pucharu Anglii z Derby County.

Terminarz  ligowy West Bromwich Albion w styczniu

14.01. Tottenham - West Brom 

21.01. West Brom - Sunderland 

31.01. Middlesbrough - West Brom 

Jeśli w tych trzech meczach West Brom zdobędzie 7pkt to prawdopodobnie będzie już do końca sezonu walczyć o Ligę Europejską. The Baggies w lutym też nie mają złego terminarza. Na pewno będę spoglądał na to jak radzi sobie ta drużyna w Premier League. 

Nowszy post Starszy post Strona główna